Mehmet Çavuş Kepeksiz Bozkır Tahin Plastik Kutu 1 Kg

Marka :
Mehmet Çavuş
Ürün Kodu :
MCKPZPLKG1
Ürün Durumu :
Stoklarımızda
Kargo Ücreti 6,50 TL
Ürün Fiyatı :
30,00 ₺
KDV'siz Fiyat : 27,78 ₺
Ağırlık :
Adet : Sepete At

Mehmet Çavuş Kepeksiz Bozkır Tahini Plastik Kutu 1 Kg 

Net Ağırlık: 950GR
      Brüt Ağırlık: 1KG
    

         Tahinde kullanılan susam Antalya Manavgat tan özel seçerek getirilir. Getirilen susam özel susam depolarında bekletilir. Susam ilk aşama da eleme yapılr. Daha sonra 24 saat ile 48 saat arasında özel havuzlar da ıslatılır. Bu işlemden sonra susam kepekli ve kepeksiz olarak iki çeşit yaptıktan sonra, yöreye has odun fırının da kavurulur. Çift Kavrulmuş olarakta bilinir. Susam kavrulduktan sonra eleme işlemi yapılır.Son aşama olan su değirmeninde öğütme işlemine geçilir ve daha sonra sizlere yöreye has koku ve tadı İle ulaşır.
          İyi kalite susam tohumları sıra ile eleme, kabuklarının soyulması ve ayrılması işlemlerinden sonra yıkanarak 150º – 200º C de 2 ile 3 saat arasında kavrulur. Daha sonra odasıcaklığına inene kadar bekletilir. Daha sonra ezilmek suretiyle hiçbir katkı ve koruyucu madde içermeksizin, Tahin elde edilir.
Tamamen doğal olan Tahin ve açık krem renginde akıcı bir gıda maddesidir. Susamdan elde edilen Tahin%54 yağ, %28 yüksek değerli protein ve bu proteinin esansiyel amino asitlerinin başında %4 metinin ve B vitaminleri gelir.O nedenle Tahin en az süt ve et kadar kıymetli bir gıda sayılabilir.

Tahinin Besin Değerleri 100g tahinde bulunan yaklaşık besin değerleri

Enerji 634 kcal
Toplam Yağ 60.09 g
Karbonhidrat 10.52 g
Protein 17 g
Kalsiyum 87.71 mg
Demir 6.03 g
Vitamin (B1) 1.08 mg
Niacin 4.5 mg